پروژه مسکونی آرتیمان

آرتیمان

آنچه «آرتیمان» را از محیط پیرامونش متمایز می‌کند، نگاه روزآمد و متفاوت معمار آن به جزئیات در سبک زندگی ایرانی بوده است. همان‌طور که از نام ترکیبی آن برمی‌آید، خودِ پروژه نیز تلفیقی از هنر معماری مدرن و سلیقه و ذائقه‌ی ایران دیروز است. هر آنچه نیاز کاربر ایرانی بوده و هست در این ساختمان مهیا شده تا وجه تمایز آن، صرفاً نام ایرانی‌اش نباشد؛

آرتیمان ترکیبی‌ست از دو واژه‌ی «آرتی» و «مان».

«آرتی» به‌معنای پاک و مقدس و «مان» به‌معنای تفکر و اندیشه (اندیشه‌ی مقدس، تفکر پاک).

روایت دیگری از آرتیمان در اوستا آمده است که آن را به‌معنای پندار نیک دانسته‌اند؛ نخستین بخش از شعار سه‌گانه‌ی زرتشت که می‌گوید: پندار نیک، گفتار نیک، کردار نیک.

در منابعی دیگر نیز نقل است که آرتیمان نام نخستین سنگ‌تراش پاسارگاد بوده است.

هر چه هست، در نهایت، همه بر این متفق‌القول‌اند که «آرتیمان» نامی پارسی و برگرفته از تاریخ کهن ایران‌زمین است؛ که امروز بر تارک ساختمانی مدرن، منحصربه‌فرد و از جنس امروز نشسته است.

درباره پروژه

آرتیمان، پروژه ای مسکونی‌ست.ساختمانی مدرن و متمایز در میانه‌ی دو محدوده‌ی زعفرانیه و ولنجک که در مجاورت مسیل مشهور این محله خودنمایی می‌کند. وجود مسیل موجب شده تا ساکنان این بنا از چشم‌اندازی ماندگار و آب‌وهوایی مطلوب برخوردار باشند.
آرتیمان نه تنها در فرم موفق و متمایز عمل کرده است بلکه در طراحی پلان نیز وجوه قابل تأملی از خود بر جای گذاشته است.نقشه‌ای مطابق با سلیقه و ذائقه‌ی مخاطب ایرانی و امکاناتی منحصر به فرد در سطح و کلاس جهانی.ساختمان آرتیمان یکی از نمونه‌های موردی بی نظیر معماری این روزهای کشور است

%

میزان آهن استفاده شده

%

میزان آهن استفاده شده

%

میزان پیشرفت پروژه

اعضای تیم پروژه

گروه مهندسی لوتوس

سازنده

شرکت آرا ایستا بنا

ناظر

شرکت بن‌سار

طراحی معماری و داخلی

پلان ها

پلان‌های ۲ واحدی

پلان‌های ۴ واحدی

پلان‌های ۵ واحدی

گالری تصاویر

      جایگاه آرتیمان     

پروژه های مشابه